Drewno – Konserwator

Drewno, drewno konstrukcyjne, renowacja mebli, okna drewniane, cyklinowanie parkietu, domy drewniane.

Słów kilka o firmie

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowników Stolarzy, którzy w naszej firmie realizują też usługi z zakresu renowacji elementów drewnianych. Szeroka wiedza tych ludzi pozwoli na realizacje stawianych przez klienta wymagań przy uwzględnieniu nowoczesnych materiałów i powłok wykorzystywanych w procesie renowacji drewna. Renowacja elementów drewnianych jest szczególnie ważnym elementem w przypadku konstrukcji poddanych działaniom warunków atmosferycznych. W przypadku branży nieruchomości mamy cały szereg detali, które na przestrzeni lat wymagają renowacji. Nasi pracownicy czekają by się nimi zająć.
 Co zawiera nasza oferta
Pomożemy przywrócić Ci estetyczny wygląd detalom drewnianym w twojej nieruchomości. Zlikwidujemy przetarcia koloru wynikłe w trakcie eksploatacji mebli oraz łuszczącą się farbę. Nasza oferta to również fachowe doradztwo w zakresie doboru materiałów używanych w procesie renowacji.

drewno

Nasze usługi – Renowacja drewna

drewno
drewno

RENOWACJA OKIEN DREWNIANYCH

drewno
drewno

RENOWACJA PODŁÓG DREWNIANYCH

drewno
drewno

RENOWACJA MEBLI DREWNIANYCH

drewno
drewno

RENOWACJA KONSTRUKCJI DREWNIANYCH

drewno
drewno

RENOWACJA DZIEŁ SZTUKI

drewno
drewno

RENOWACJA INNYCH DETALI DREWNIANYCH

drewno
drewno

RENOWACJA I IMPREGNACJA BLATÓW

drewno
drewno

RENOWACJA TARASÓW I PODESTÓW

Opis pracy

W pracy korzystamy z różnych technik konserwacyjnych mających na celu przedłużenie czasu eksploatacji drewna. Zwłaszcza w przypadku gdy drewno w swym charakterze pracy wystawione jest na działanie czynników atmosferycznych. Właściwy dobór materiałów w procesie renowacji drewna jest niezwykle istotny. Zwłaszcza gdy chcemy odnowić np. okna drewniane. Dlaczego jest to istotne? no cóż Poprzez właściwy dobór środków i zachowanie czasów schnięcia miedzy kolejnymi powłokami zyskujemy trwałą ochronę okien drewnianych na lata. Podobnie prezentuje się sytuacja w procesie renowacji mebli. Meble ogrodowe są wyeksponowane na działanie warunków atmosferycznych, a ich waga nie pozwala najczęściej na ich okresowe zabezpieczanie. Natomiast meble i detale drewniane, których “życie” biegnie wewnątrz nieruchomości narażone są najczęściej na otarcia i ubytki mechaniczne powstałe na drodze eksploatacji. Niezależnie, o które meble chodzi proces odnowy mebli jest niezwykle skomplikowany oraz wymagający.

Drewno wyzwania w procesie renowacji

Proces odnowy nigdy nie jest usłany różami… Wielokrotnie ratowaliśmy już zniszczone czy zapleśniałe drewno niestety wymaga to czasu. Bywają jednak przypadki trudne i wówczas proponujemy naszym klientom drobienie elementu konstrukcji drewnianej i podmianę zniszczonego elementu n nowo wykonany. Najczęściej jest to widoczne gdy odnawiamy domy drewniane.
Firma Złota Rączka podejmuje się takich wyzwań. Właściwie dobrana farba do renowacji mebli oraz ciężka praca to klucz do sukcesu.
Zobacz również nasze porady związane z renowacją drewna. Zaś materiały i narzędzia, których potrzebuje każdy kto chce zadbać o swoje drewno kupisz tutaj.

ZADZWOŃ DO NAS

Rodzaje detali

Odnawiamy właściwie wszystkie powierzchnie, podłoga drewniana, i detale drewniane znajdujące się w nieruchomościach. Oprócz drewna w nieruchomościach odnawiamy również dzieła sztuki czy podesty łodzi motorowych oraz jachtów. Jeśli masz więc detal drewniany, który nadgryzł ząb czasu skontaktuj się z nami i zobacz czy można uratować to drewno. Oprócz renowacji mebli świadczymy usługę cyklinowanie parkietu oraz cyklinowanie deski barlineckiej. Tyle w menu klienci zaś proszą o różne tematy np. cyklinowanie i renowacja tarasu, renowacja drewnianych blatów łazienkowych i kuchennych, renowacja konstrukcji drewnianych,renowacja podłóg, czyszczenie parkietów. W temacie renowacji robiliśmy naprawdę wiele. Czasami trafiają do nas działa sztuki… Od czasu do czasu odnawiamy antyczny mebel o znacznej wartości rynkowej lub dzieło sztuki dla muzeum. Współpracujemy wówczas z naszym tapicerem.
Odnawiamy również domy drewniane w różnym zakresie. Naprawiamy: schody drewniane, drzwi drewniane wewnętrzne, drzwi zewnętrzne drewniane. Czasem odświeżana jest tylko na elewacja drewniana.
Ogrodzenie drewniane to kolejny punkt na liście, któremu pomagamy przywrócić dawny blask. Wymieniamy panele ogrodzeniowe drewniane, Odnawiamy płot drewniany oraz furtki, często korzystając przy tym z pomocy konserwatora metali. Odświeżamy domki drewniane.

Realizacje – drewno

Drewno opis procesu renowacji


W procesie renowacji wykorzystujemy materiały najlepszej jakości przeznaczone dla profesjonalistów, pochodzące od renomowanych producentów. Pracujemy z wszystkimi rodzajami drewna.
W praktyce stosujemy różne metody renowacji. Zgodnie z wieloletnim doświadczeniem sądzimy, że tylko połączenie różnych metod jest w stanie dać zadowalające rezultaty. Stosujemy techniki renowacyjne polegające na zdejmowaniu starych powłok, zmiękczaniu politur, ewentualna wymiana, odgrzybienie i odrobaczenie. Następnie nanosimy środek gruntujący, a po jego nałożeniu nakładamy bejcę/lakierobejcę i lakier ochronny. Całość prac renowacyjnych jest poprzedzona zabezpieczeniem elementów nie podlegających renowacji. Naniesienie warstw odbywa się w kilku do kilkunastu godzinnym odstępie czasowym. Po naniesieniu pierwszej warstwy celem zniwelowania tzw. “efektu wstawania włókna” zgrubnie szlifujemy odnawiany detal drewniany. Następnie nakładamy lakier bezbarwny lub drugą warstwę koloru.

Drewno charakter procesu renowacji

Cały proces jest bardzo czasochłonny i niezwykle czuły. Jest to uwarunkowane czasem schnięcia nanoszonych powłok lakierniczych. Powłoki nanosimy metodą natryskową gdyż daje najlepszy efekt wybarwienia drewna. Na życzenie naszych klientów możemy jednak zastosować metodę ręczną tj. wałka i pędzla. Gdzie tylko można prace te przeprowadzamy w porach letnich celem zapewnienia ergonomii pracy oraz zdrowego środowiska pracy dla naszych pracowników. Po renowacji montujemy detale zaś w przypadku renowacji okien następuję wstępne mycie i obsadzenie skrzydeł. Czułość procesu renowacji mebli czy też innych detali drewnianych zaś polega na tym, że w procesie występuje bardzo mały współczynnik błędu. Wystarczy nie dopilnować jednego z etapów i cały proces renowacji schodów drewnianych na przykład trzeba zaczynać od nowa. Wybierając Firmę Złota Rączka możesz mieć pewność, że wykonamy dobrze usługę za pierwszym podejściem.

ZADZWOŃ DO NAS

Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak jest cyklinowanie parkietu cena?

Ciekawi Cię ile kosztuje renowacja drewna lub cyklinowanie podłogi?. Skontaktuj się z nami. Z uwagi na indywidualność takiej usługi każdorazowo podchodzimy nieszablonowo do klienta. Wyceniając usługę zwracamy szczególną uwagę na czas pracy oraz poziom zniszczeń drewna. Proces renowacji jest jedną z tych prac których nie da się w pełni zautomatyzować, a więc renowacja musi być realizowana przez ludzi. Nasi fachowcy znają się na swojej pracy i dlatego nasze usługi są kosztowne w zamian jednak za koszt oferujemy Państwu wysoką jakość usługi oraz gwarancje czasową na proces renowacji. Możemy Państwa zapewnić, że za kilka ponownie wybierzecie Państwo naszą firmę.